74F521MSAX
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
74F521MSAX
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Comparators
Number of Bits : 8
Output Function : A=B
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : 74F
Supplier Device Package : 20-SSOP
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Type : Identity Comparator
Voltage - Supply : 4.5V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 10ns @ 5V, 50pF
Package / Case : 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Output : Active Low
Current - Output High, Low : 1mA, 20mA