SDQ25-4R7-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SDQ25-4R7-R
Part Number : SDQ25-4R7-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SDQ25-4R7-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SDQ25-4R7-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 5.2 mm
Width : 5.207 mm
Length : 5.2 mm
Current : 980 mA
Tolerance : 20 %
Resistance : 65.3 mΩ
Case/Package : 2020
Max DC Current : 1.8 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 20 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 261.2 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 1486 In Stock
Applications : Lighting Motor drives Tablets
Mount : Surface Mount
Height : 2.4892 mm
Weight : 453.59237 mg
Shielding : Shielded
Inductance : 4.7 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 130.6 mΩ
Inductance - Parallel : 5 µH
Min Operating Temperature : -40 °C