SRF1260-3R3Y
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SRF1260-3R3Y
Part Number : SRF1260-3R3Y
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF1260-3R3Y.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF1260-3R3Y More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 12.5 mm
Width : 12.4968 mm
Length : 12.5 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 3.3 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 9.26 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
DC Resistance (DCR) : 10.1 mΩ
Inductance Tolerance : 20 %
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 37.2 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 7841 In Stock
Applications : Medical Lighting Wearables (non-medical)
Mount : Surface Mount
Height : 6.1976 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 30 %
Resistance : 10.1 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
RMS Current (Irms) : 9.26 A
Inductance - Series : 13.2 µH
Inductance - Parallel : 3.3 µH
Min Operating Temperature : -40 °C