DRQ73-2R2-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DRQ73-2R2-R
Part Number : DRQ73-2R2-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ73-2R2-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ73-2R2-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.5946 mm
Current : 2.06 A
Shielding : Shielded
Inductance : 2.2 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : 1350
Current Rating : 2.06 A
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 33.45 mΩ
Inductance - Parallel : 2.07 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 66.9 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 5140 In Stock
Applications : TV Motor drives PC & notebooks
Mount : Surface Mount
Height : 3.55 mm
Weight : 907.18474 mg
Packaging : Tape & Reel
Tolerance : 20 %
Resistance : 16.7 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 5.52 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 8.28 µH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C